Zmarł nasz Kolega Walenty Małecki

Zmarł nasz Kolega Walenty Małecki

Z wielkim żalem informujemy, że w wieku 97 lat zmarł nasz Kolega Walenty Małecki. Prekursor strzelectwa myśliwskiego oraz budowniczy Strzelnicy Myśliwskiej w Borze koło Głogowa.

Pogrzeb odbędzie się 10 grudnia 2021 roku o godzinie 12:30 na Cmentarzu Wilkowyja.

Kol. Walenty Małecki był członkiem PZŁ od 1950 roku, w latach 1964 do 1971 pełnił funkcję Łowczego Wojskowego Koła Łowieckiego „Rogacz” w Rzeszowie. Był członkiem Wojewódzkiej Rady Łowieckiej w Rzeszowie w okresie od 1969 r. do 1972 r. Przez okres 40 lat był członkiem Wojewódzkiej Komisji Strzeleckiej, jak również Komisji Szkoleniowo Egzaminacyjnej. Wychował bardzo dużą ilość strzelców sportowych. Startował w dwudziestu pięciu Krajowych Mistrzostwach Strzeleckich PZŁ, w których trzykrotnie zdobył Wicemistrzostwo Polski indywidualnie, a wraz z drużyną czterokrotnie zdobył Mistrzostwo Polski drużynowo (w Szczecinie 1964 r. i 1967 r., w Łodzi 1968 r. oraz w Opolu 1971 r.). Był niekwestionowanym wzorem prawego i etycznego myśliwego.

Za długoletnie zaangażowanie w propagowanie łowiectwa oraz strzelectwa myśliwskiego został odznaczony Brązowym, Srebrnym i Złotym Medalem Zasługi Łowieckiej, a w 1989 r. został odznaczony najwyższym odznaczeniem łowieckim Złomem. W 1998 roku został również uhonorowany Medalem Za Zasługi Dla Łowiectwa Rzeszowszczyzny, a w 2013 Medalem Świętego Huberta.

W naszej pamięci pozostanie jako osoba, którą zawsze cechowała skromność, wysoka kultura osobista,  etyka, koleżeństwo i wyjątkowa uczciwość ludzka.