Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Zarząd Okręgowy Rzeszów

Inwentaryzacja zwierzyny łownej

Zarząd Okręgowy PZŁ w Rzeszowie przypomina, że w bieżącym roku mamy do czynienia z przypadkiem opisanym w art. 8b ustawy prawo łowieckie, czyli jest to pierwszy rok gospodarczy, w którym obwody łowieckie są wydzierżawiane w następstwie podziału województwa na nowe obwody łowieckie. W związku z czym, w tym roku wyjątkowo wykonujemy inwentaryzacje w terminie do 15 dni od wydzierżawienia obwodu łowieckiego, natomiast RPŁ przekładamy do zatwierdzenia w terminie 30 dni wydzierżawienia obwodu łowieckiego. Oznacza to, że inwentaryzacje powinniśmy wykonać pomiędzy 01.04 a 15.04 2022 roku, natomiast Roczne Plany Łowieckie powinniśmy przedłożyć do zatwierdzenia w terminie do 30 kwietnia 2022 roku.

Należy tutaj zaznaczyć, że w terminie od 01 kwietnia do dnia zatwierdzenia przez Nadleśniczego RPŁ nie możemy wykonywać polowań, natomiast jesteśmy zobowiązani do szacowania szkód łowieckich. W ustawie zostały określone tzw.”górne” terminy, co oznacza, że powinniśmy dokonać tych czynności w terminie możliwie najkrótszym

Poniżej przedstawiamy  druk inwentaryzacja na rok 2022. Jednocześnie zachęcamy wszystkich do korzystania z systemu EKEP przy tworzeniu inwentaryzacji, który jest dostępny w zakładce: „Plany roczne”

 Formularz inwentaryzacji zwierzyny 2022-1

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱