Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Zarząd Okręgowy Rzeszów

Spotkanie dla sołtysów z powiatu mieleckiego.

Łowczy Okręgowy PZŁ w Rzeszowie Marcin Hendzel wziął udział w spotkaniu dla sołtysów z powiatu mieleckiego, które zorganizował Poseł Fryderyk Kapinos w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Rzemieniu .

Spotkanie, które odbyło się w piątek 23 września br.,  zgromadziło kilkudziesięciu sołtysów, a także włodarzy i radnych gmin powiatu mieleckiego. W spotkaniu wzięli również udział: Joanna Kidzińska, Dyrektor Departamentu Gospodarki Wodno-Ściekowej Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej; Anna Sowa, Dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Rzeszowie; Kacper Rosa, Zastępca Dyrektora ds. Usług Wodnych i Zarządzania Środowiskiem Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Krakowie; Krzysztof Sobiecki, Dyrektor Zarządu Zlewni Sandomierz; Tomasz Nowakowski, Członek Zarządu Krajowej Grupy Spożywczej S.A..; Barbara Ignarska, Wojewódzki Inspektor ds. Zwalczania Chorób Zakaźnych; Jerzy Fijał, Prezes Zakładu Doświadczalnego w Chorzelowie; Maria Kozioł, Dyrektor Stacji Doświadczalnej Oceny Odmian w Przecławiu; Stanisław Kagan, Kierownik Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Mielcu; Mateusz Pałach, Kierownik Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Mielcu; Maria Napieracz, Radna Sejmiku Województwa Podkarpackiego, Stanisław Lonczak – Starosta Mielcki oraz Marcin Hendzel – Łowczy Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Rzeszowie .

Poruszone zostały między innymi tematy  zagrożenie ASF w powiecie mieleckim oraz działań podjętych przez Polski Związek Łowiecki w walce z ASF w okręgu rzeszowskim.

Poseł Fryderyk Kapinos na koniec  podziękował wszystkim za przybycie ;

– Cieszę się, że odbyło się kolejne spotkanie dla sołtysów z powiatu mieleckiego. Była to świetna okazja do rozmów i wymiany doświadczeń oraz pozyskania informacji na temat istotnych spraw dotyczących miejscowości powiatu mieleckiego w kontekście m. in. inwestycji przeciwpowodziowych, ASF oraz rolnictwa – mówił poseł Fryderyk Kapinos. – Dziękuję wszystkim obecnym na spotkaniu za merytoryczną dyskusję. Chciałbym również podziękować dyrektorowi Zespołu Szkół Kazimierzowi Śpiewakowi za wsparcie organizacyjne spotkania – dodał.

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱